República Checa

República Checa Flag

República Checa

Para obtener mayor información sobre lo que está realizando CSO para inspirar a los estudiantes con los vuelos espaciales tripulados, consulte http://www.czechspace.cz.

Para obtener más información sobre las actividades de la ESA destinadas a fomentar el interés de los estudiantes por los vuelos espaciales tripulados, visita www.esa.int/spaceflight/education.

Czech Republic News

 • CZE_FinalReport16

 • Týmy Pepíci a Krabíci: Trénink hbitosti

  Pepíci a Krabíci ze Zadní Třebaně trénovali svou hbitost při bruslení na zimním stadionu. Družstva závodila ve slalomu na všechny možné způsoby: popředu, pozadu, ve dvojicích, tlačením spolužáka, s dřepy a podobně. Zatímco ti zkušení jezdili mezi kužely závratnou rychlostí slalom, začínajícím bruslařům posloužily kužely jako třetí noha k udržení stability. Všichni však trénovali statečně!

 • Pepíci ze Zadní Třebaně

  Pepíci - tým třeťáků a čtvrťáků - trénovali svou kondici pro život ve vesmíru i pro život pozemský. Koordinaci pohybů procvičovali krabí a medvědí chůzí, výdrž skákáním přes švihadlo, svaly celého těla pomocí angličáků Tima Peaka. I když se některé cviky zdály na první pohled lehké, jejich správné provedení dalo nakonec docela zabrat.

 • Krabíci ze Zadní Třebaně

  Tým prvňáků a druháků ze Zadní Třebaně odstartoval astronautský výcvik angličáky Tima Peaka – cvikem Lift-off. Krabíci se skákáním přes švihadlo dostali až na Měsíc, po němž se pak pohybovali krabí a medvědí chůzí. Vydržet skákat po danou dobu a koordinovat správně pohyby jako mimochodníci bylo nečekaně obtížné. Trénink byl zakončen krabím fotbalem.